Portfolio

 

 

 

      Fotografçılığın makinada değil gözde ve beyinde bittiğine inanırım.Fotografçılık bir sanattır ve makinesini kapan herkes fotografçı olamaz.Fotografçılığın bazı gerekleri vardır ki bunları herkes yapamaz.Göz-Beyin-Makina bu mükemmel 3'lü herşeyi halledebilir. 

 

Bana gerek fotografçılık hayatında gerekse gerçek hayatta hiç bir yardımını esirgemeyen sevgilime Çok teşekkür ediyorum....

 

“Manzara fotoğrafı bir fotoğrafçı için en büyük testtir; bazen de en büyük hayal kırıklığı.” -Ansel Adams (Amerikalı fotoğrafçı)

 

“Fotoğraf benim tek rekreasyonum ve bana kalırsa gayet de iyi hallettim.” – Lewis Carroll (İngiliz fotoğrafçı ve romancı – Alice’s Adventures in Wonderland’ın yazarı)

 

 

“Bakın, ben bir entellektüel değilim – sadece fotoğraf çekerim.” –Helmut Newton (Alman fotoğrafçı)

 

“Fotoğrafın subjesiyle fazla ilgilenmiyorum. Fotoğrafı bir kere çektikten sonre gerisiyle fazla ilgilenmem. Avcılar aşçı değildir ki.” –Henri-Cartier Bresson (Fransız fotoğrafçı)

 

“Pek çok şey tek bir anlık keyif ve yaşam boyu utanç sebebidir; oysafotoğraf tek bir anlık utanç ve yaşam boyu keyfi getirir- Tony Benn (İngiliz politikacı)

 

“İnsanların ruhları ve düşüncelerini fotoğraflamaya çalışırım. Fotoğafçı olarak insanların ruhlarını çekip almak yerine, onları arabulucu olarak birbirlerine aktardığımı düşünüyorum. Bu karşılıklı bir etkileşim bana göre.” – Yousuf Karsh (Türk asıllı Kanadalıfotoğrafçı ve gazeteci)

 

“Benim fikrimce bir şeyi fotoğraflayana kadar onu gerçekten gördüğünüzü iddia edemezsiniz.” – Emile Zola (Fransız romancı)

 

“Ben bir amatörüm ve ömrümce de öyle kalmaya niyetliyim.” –

Andre Kertesz (Macarfotoğrafçı)

 

 “Fotoğraf, geçmekte olan gerçek anın yakalanmasıdır.” – Jacques-Henri Lartigue(Fransız fotoğrafçı)

 

“Sadece kameranız ve siz varsınız. Fotoğrafınızdaki kısıtlamalar size bağlıdır; çünkü ne gördüğümüz kim olduğumuzdur.” – Ernst Haas(Avusturyalı fotoğrafçı ve yazar)

 

"Tatmin, 500 fotografciyla yanyana calisip, farkli bir sey yakalamaktan gelir." David Burnett